Moje knižní království

10. 3. 2015

DSC04238

Když jsme se v září stěhovali do Prahy, vůbec první kus nábytku, který jsme smontovali byla knihovna. Jaké překvapení! Nebyla sice tak velká, jak jsem si přála, dokonce jsem si ani nemohla sobecky zabrat všechny poličky, ale i tak jsem se do ní zamilovala a občas si jí jen tak zasněně prohlížím a kochám se. Jasně, je to obyčejná IKEA, ale hlavní je, co je uvnitř!

A když mi Verča z Knižního přátelství řekla, že bych měla víc fotit, věděla jsem, že jestli se do toho pustím, první, co vám musím ukázat, je moje knihovna a místo, kde všechno to, co vidíte na blogu, vzniká.

DSC04199

DSC04225

Spolu s novým začátkem v Praze jsem udělala i velkou čistku. Hromadu knížek jsem rozdala a další hromadu odvezla k rodičům. Doma mi pak zůstaly jen ty největší poklady, ale hlavně spousta místa na nové přírustky. A jak to vypadá půl roku poté? No nějaké místo se tam zatím ještě najde.

Záměrně vám raději neukazuji knihovnu celou. Mám z ní totiž přiděleno jen jedenáct přihrádek. Zbylých pět patří mé drahé polovičce – bordeláři prvního stupně.

DSC04237

DSC04216

Kromě toho, že jsem knihomol, jsem tak trochu i časopisofil. Kinfolk, Monocle, Milk, i-D nebo třeba český SOFFA – všechny jsou má závislost. Nejraději mám ty o designu, bydlení a životním stylu, kde hlavní roli hrajou velké fotky. Občas je to ale bohužel dražší sranda než samotné knížky, a tak je sbírám postupně.

DSC04228

DSC04255

U pracovního stolu jím, spím, koukám na seriály a samozřejmě taky píšu. A myslím na vás. Mrk mrk.

DSC04258

DSC04243

A kde si nejčastěji čtu? Vítěz je náš milovaný Karup. Super krásná, super pohodlná a super variabilní pohovka. Až ale budu velká a budu mít o kousek místa navíc, bude to jistě vysněný Fatboy, kdo vyhraje.

V posteli sice moc nečtu, protože obvykle do pěti minut usnu i u toho nejnapínavějšího příběhu, ale pro jistotu mám zrovna rozečtenou knížku a pár kousků navíc vždy u sebe.

DSC04276

DSC04282


Barbora VotavováBarbora Votavová
Jsem věrný fanoušek Nicka Hornbyho, blázen do příběhů Johna Greena a milovník Harryho Pottera. Nejraději čtu zachumlaná v obřím svetru a s horkým čajem poblíž.

  • Baví mě italské kulisy, příběhy ze současnosti, zajímá mě dětská literatura a ujíždim si na paperbackové vazbě. Knížky jsou nejen moje láska, ale i práce. Pracuju v nakladatelském domě a o knížkách bych si dovedla povídat hodiny!
  • Instagram
  • bara.votavova@gmail.com