Knihomolské pikošky #5

11. 10. 2017

1/ Už za pár dnů proběhne Velký knižní čtvrtek. Takže nachystejte peněženky a 19.10. hurá do knihkupectví! Vychází třeba třetí pokračování neapolské tetralogie Geniální přítelkyně – Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou, nová dětská knížka Petry Soukupové nebo novinka od Tomáše Šebka, který je stálým účastníkem misí Lékařů bez hranic.

2/ O tom, že jsem si Geniální přítelkyni od Eleny Ferrante zamilovala, už dávno víte. Ale věděli jste, že píše i dětské knížky? Jedna taková vyjde ve slovenštině už na konci října a jmenuje se Pláž v noci.

3/ V září jsem se také zúčastnila blogerské merendy Albatros Media, kde jsme se setkali se spisovatelem Martinem Bečanem, který právě teď u Fragmentu vydává svou prvotinu Kaziměsti. Zároveň jsme se dozvěděli i něco o chystaných novinkách. Už brzy se můžete těšit na obří ilustrovaná Fantastická zvířata, nádhernou knížku o dějinách umění Van Goghova hvězdná noc, thriller Žena v okně, který odkazuje na Hitchcockův film Okno do dvora, nebo na špionážní thriller Stephenie Meyerové. Jo. Ta, co napsala Stmívání! #guiltypleasure

4/ Komu v září nestačil Tabook, může 20. a 21. října vyrazit na tradiční knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Svůj stánek tam bude mít Albatros, Práh, Paseka, Host, Argo a spoustu dalších.

5/ S akcemi ale ještě nekončím! V pátek 3. listopadu odstartuje v Praze dvoudenní komiksový festival Frame. Organizátoři slibují zajímavé hosty a pestrý doprovodný program, včetně workshopů a přednášek s domácími i zahraničními autory.

6/ Když už jsme u těch komiksů, mám pro vás i pár tipů na komiksové novinky z nakladatelství Paseka, která letos na podzim jede bomby. Pokud se vám líbil Warren XIII., rozhodně nesmíte minout ani finský komiks Agnes a sedmý host. Boží, krásný, chcete, potřebujete. Další pecka, o které jste už určitě slyšeli, je Sexkomiks. Zachycuje s humorem dějiny sexuality a lidské intimity od pravěku až po vize budoucnosti. Vtipně, zajímavě a s trochou prasáren. No a do třetice tu mám tip na komiks Duchové od Rainy Telgemeierové, autorky komiksů Úsměv a Ségry, který vyjde v listopadu.

7/ A jen tak mimochodem… už jste viděli nový ediční plán Paseky? Kromě chystaných knížek a krásných fotek, které úplně lákají k tomu zalézt si s knížkou, tu najdete i rozhovor s “tátou” Hildy Lukem Pearsonem!

8/ Před pár dny byla vyhlášena Nobelova cena za literaturu, kterou získal britský spisovatel japonského původu Kazuo Ishiguro. #MurakamiIsTheNewDiCaprio Jeho nejnovější román Pohřbený obr vydává nakladatelství Argo 20. listopadu. A kdo by si chtěl už teď přečíst alespoň ukázku, mrkněte na iHned do rubriky První kapitola.

9/ Můj kamarád Jakub alias Book’s Calling začal ve spolupráci s knihkupectvím Martinus natáčet novou knihomolskou talk show Tiráž, kde zpovídá osobnosti z knižního světa, kterým se nedostává tolik pozornosti. Přitom bychom bez nich své milované knihy třeba ani nemohli držet v ruce. Venku jsou zatím dva díly. První je s Jaroslavou Štěrbovou, hlavní knihovnicí Městské knihovny v Praze, a druhý s Lukášem Růžičkou, který se stará o marketing v Pasece.

10/ Kanadská spisovatelka a autorka knížek Příběh služebnice nebo Kus temnoty Margaret Atwoodová přijede do Prahy! V úterý 17. října bude mít autogramiádu v knihkupectví The Globe a ve středu 18. října ji můžete potkat v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.


Barbora VotavováBarbora Votavová
Jsem věrný fanoušek Nicka Hornbyho, blázen do příběhů Johna Greena a milovník Harryho Pottera. Nejraději čtu zachumlaná v obřím svetru a s horkým čajem poblíž.

 • Baví mě italské kulisy, příběhy ze současnosti, zajímá mě dětská literatura a ujíždim si na paperbackové vazbě. Knížky jsou nejen moje láska, ale i práce. Pracuju v nakladatelském domě a o knížkách bych si dovedla povídat hodiny!
 • Instagram
  • 260
  • 3
  • 204
  • 0
  • 189
  • 3
  • 236
  • 2
  • 225
  • 2
  • 213
  • 2
 • bara.votavova@gmail.com